wtorek, 10 lutego 2015

230. Niemcy

Ingolstadt – miasto na prawach powiatu w Niemczech, w kraju związkowym Bawaria, w rejencji Górna Bawaria, siedziba regionu Ingolstadt. Leży ok. 80 km na północ od Monachium, w dolinie Dunaju, a jego zabytkowe centrum położone jest na lewym brzegu tej rzeki.
Książę Ludwik VII Brodaty wybudował tutaj tzw. Nowy zamek, w stylu silnie inspirowanym gotykiem francuskim. W prawym dolnym rogu Brama Miejska.
Duże znaczenie w gospodarce miasta ma przemysł samochodowy – główna siedziba niemieckiego koncernu samochodowego Audi (zakład produkcyjny znajduje się w północnej części miasta). Oprócz tego w mieście znajdują się dwie rafinerie ropy naftowej: Petroplus i Bayernoil (we wschodniej części miasta). W Ingolstadt znajduje się także centrala sieci handlowych Saturn i Media Markt: Media-Saturn-Holding (we wschodniej części miasta).


6 komentarzy:

 1. Bardzo ładna pocztówka, taka ciepła, pełna ciekawych zabytków. Lubię taką strzelistą architekturę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Brama Miejska jest świetna. Chyba jeszcze takiej nie widziałam. Jak tam Ci poszedł konkurs? ;) Jeśli można zapytać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wśród blogów pocztówkowych zająłem II miejsce :) Ogólnie 62. Gdyby wszyscy, którzy deklarowali się wysłać smsa zrobili to, byłbym minimum 20 oczek wyżej. No ale jak na pierwszy raz i tak jest zadowolony i zdziwiony pozycją :)

   Usuń
  2. No to gratuluję :) 62. miejsce nie jest złe wśród tylu blogów o bardzo ciekawej tematyce! Może za rok sama spróbuję :p chociaż w sumie to nie wiem co będę robiła za rok o tej porze, bo plany są ambitne a co z blogiem będzie hmm...

   Usuń
 3. Nigdy nie interesowałam się pocztówkami, ale może zacznę :) Twoja jest bardzo ładna, aż mam ochotę, aby pojechać do tego miasta :) Dobry pomysł z dodawaniem takiego długiego opisu - dobrze jest dowiedzieć się czegoś nowego!
  Bardzo fajna notka, pozdrawiam! [http://magia-ukryta-w-slowach.blogspot.com/]

  OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...