wtorek, 3 lutego 2015

220. Białoruś

Dzień białoruskiego języka pisanego - coroczne święto obchodzone w pierwszą niedzielę września. Święto ma na celu pokazanie i podtrzymanie w Białorusinach ducha języka białoruskiego, ich historii i kultury.
Kartka przedstawia jedną z atrakcji podczas święta w Kamieńcu.
W tle wieża zamkowa z końca XIII w. Baszta Kamieniecka jest główną atrakcją turystyczną miasta. Budowana była w latach 1271-88 przez budowniczego Aleksego, z rozkazu księcia wołyńskiego Włodzimierza Wasilkowicza, w 1903 roku została zrekonstruowana. Wieża jest budowlą wzniesioną z czerwonej cegły na planie koła o średnicy 13,5 m, o grubości ścian 2,5 m i wysokości 30 m. Wieńczy ją masywny krenelaż, a jej ściany przebite są nielicznymi wysokimi i wąskimi strzelnicami. Zachowały się pozostałości nakrywającego wieżę żebrowanego sklepienia, na którym od zewnątrz opierała się niegdyś drewniana galeria służąca do obrony.


1 komentarz:

  1. Ta pocztówka bardzo mi przypadła do gustu, chyba nawet mam ją w ulubionych na PC. Lubię takie tradycyjne stroje, ludzi, zwyczaje,a do tego ładna budowla w tle i napis kraju, więc wszystko jest na swoim miejscu :)

    OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...