sobota, 14 lutego 2015

236. Polska

Orłowo – nadmorska, południowa dzielnica Gdyni. Znajduje się w niej molo orłowskie, a także charakterystyczny dla krajobrazu dzielnicy klif.
Swoją nazwę Orłowo zawdzięcza zapewne rybakowi Hansowi Adlerowi, który w 1828 kupił od miejscowego młynarza ziemię, na której postawił karczmę. Karczma ta, nazwana Adlershorst (w dosłownym tłumaczeniu: Orla Kępa lub Orle Gniazdo), dała nazwę miejscowości, która po 1920 r. została oficjalnie przemianowana na Orłowo.


5 komentarzy:

 1. W końcu mogę napisać: Byłam, widziałam! :D Klif jest ciekawy, niestety ze względu na ramy czasowe, nie udało mi się wejść na górę, skąd podobno roztacza się ładny widok. Kartka sympatyczna, podoba mi się :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mi jeszcze nie dane było być w żadnym z miast Trójmiasta.

   Usuń
 2. Moje ulubione Orłowo! Polecam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ha, w końcu Polska! Z tych wszystkich miejsc, które wymieniałaś, tylko w tym byłam ;) Zawsze, gdy u Ciebie jestem, to pojawia się myśl, że chętnie bym wyjechała. Haha kurczę, nie wiem ile jeszcze to wytrzymam ;)
  Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Byłem tam kilka lat temu. Mieszkałęm w tym hotelu klocku, który widać na kartce, widok z okna był piękny. Hotel sam już nie tak bardzo :)

  OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...